1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Paola Bertoli, M.A., MSc, Ph.D.

Pozice
Odborná asistentka
paola.bertoli [at] vse.cz
Kancelář č. : NB316
Telefon:
Odkaz na insis
Osobní rozvrh
Osobní stránka

Výzkum

Ekonomie práva
Ekonomie zdraví
Konkurence a regulace

Ve zkratce

Paola Bertoli je odborná asistentka se zaměřením na ekonomickou analýzu práva, ekonomii zdraví a konkurenci a regulaci. Svůj doktorát získala v roce 2014 na Boloňské univerzitě a Erasmus Univerzitě v Rotterdamu. Před nástupem na KIE byla výzkumnicí Univerzity ve Veroně a ekonomkou Italian Antritrust Authority na Generálním ředitelství evropské komise pro hospodářskou soutěž, kde získala zkušenosti jako konzultantka v oblasti konkurence.

Vzdělání

PhD (2014): University of Bologna
PhD: Erasmus University Rotterdam

Vybrané publikace

„Amaral-Garcia, S., Bertoli, P., and Grembi, V. (2015) Does Experience Rating Improve Obstetric Practices? Evidence from Italy. Health Economics, 24: 1050–1064. doi: 10.1002/hec.3210.

Working papers:
„Courts, Scheduled Damages, and Medical Malpractice Insurance“ (joint with V. Grembi), 2R&R Empirical Economics

„The Life Saving Effect of Hospital Proximity“ (joint with V. Grembi), Submitted

„The Political Economy of the Diagnosis-Related Groups“ (joint with V. Grembi), R&R Social Science & Medicine

Výuka

5IE451 Antimonopolní politika a regulace