18.12.2017 - 1.2.2018 - Zkouškové období

doc. Mgr. PhDr. Silvester van Koten, Ph.D.

Pozice
Docent
silvester.vankoten [at] vse.cz
Kancelář č. : NB349
Telefon:
Odkaz na insis
Osobní stránka
link – Google Scholar

Výzkum

Ekonomie energetiky
Ekonomie životního prostředí
Experimentální ekonomie

Ve zkratce

Silvester van Koten je ekonom se zájmem o ekonomii energetiky. Za použití experimentální ekonomie zkoumá chování trhu s elektřinou a obnovitelnými zdroji a regulaci tohoto trhu. Doktorát získal na CERGE-EI v roce 2009. Mezi jeho další vzdělání patří magisterký titul z psychologie z Utrechtské univerzity. Jeho současný výzkum je zaměřený na efekt struktury cen na budoucí premium na trhu s elektřinou a efektivitu seberegulačních organizací za použití teorie a experimentální ekonomie. V předešlém výzkumu Silvester analyzoval efekt transparentního finančního trhu na konkurenci a ceny elektřiny v EU. Jeho výzkum je publikovaný v zahraničních vědeckých žurnálech, jako jsou např. Energy Economics, Energy Policy, European Economic Review a European Journal of Law & Economics. Svůj výzkum prezentoval na mnoha mezinárodních konferencích, např. EEA-ESEM, EARIE, ESA, EEM a Economics of Energy Markets.

Vzdělání

M.A. z psychologie: Utrechtská Univerzita
PhD (2009): CERGE-EI
Docent (2015): Národohospodářská fakulta, Vysoká škola ekonomická v Praze

Vybrané publikace

Van Koten, S. and Ortmann, A. (2016) Self-regulatory organizations under the shadow of governmental oversight: an experimental investigation. Experiments in Organizational Economics

Van Koten, S. and Ortmann, A. (2013) Structural versus Behavioral Remedies in the Deregulation of Electricity Markets: An Experimental Investigation Guided by Theory and Policy Concerns. European Economic Review 64, 256-265.

Van Koten, S.; Ortmann, A.; Babicky, V. (2013) Fairness in Risky Environments: Theory and Evidence. Games 4, 208-242.

Výuka

5IE454 Environmentální a energetická ekonomie