1.7.2017 - 31.8.2017 - Hlavní prázdniny

Národohospodářská fakulta VŠE získala 2 granty Grantové agentury České republiky

Související stránky

Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze získala po loňském úspěchu (3 granty ve veřejné souteži Grantové agentury České republiky) další 2 granty ve veřejné souteži Grantové agentury České republiky .

• Důvěra, tolerance a náboženství – nový pohled na kulturní základy a efekty tržní ekonomiky
  • Trust, Tolerance and Religion – New Evidence on the Cultural Foundations and Effects of the Market Economy
  • 3 roky (2016-2018)
  • Principal investigator  = Niclas Berggren (KIE)
  • team = Therese Nilsson (Lund University), Miroslav Zajicek (KIE)

• Proč ekonomiky selhávají – Úvod do institucionální, behaviorální a evoluční politické ekonomie
  • 2 roky (2016-2017)
  • Principal investigator = Pavel Pelikan

Grantová agentura České republiky (GA ČR) je organizační složkou státu, jejímž posláním je účelovou formou podporovat základní výzkum, a to výhradně z veřejných prostředků. Jde o jedinou instituci tohoto typu a s tímto posláním v ČR. Při své činnosti se řídí zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací, a je samostatnou účetní jednotkou. Hospodaří tedy samostatně s účelovými a institucionálními prostředky přidělenými státním rozpočtem. GA ČR zahájila svoji činnost v roce 1993. V rámci vyhlášených programů poskytuje finanční podporu na vědecké projekty jak pro erudované vědce a týmy, tak pro mladé a začínající vědecké pracovníky.